NightChamp 4 - Ølsted Kærskovti 03-02-2009 22:39
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                              Tid 



Begynder grøn  (1)        2.6 km   8 K            

    1        Mette V. Jørgensen              SiOK Silkeborg OK               20:12 



D-12, grøn  (1)           2.6 km   8 K            

    1        Henriette Christiansen          HOK Horsens OK                  17:34 



H-12, grøn  (6)           2.6 km   8 K            

    1        Jacob Skaaning Jørgensen        SiOK Silkeborg OK               15:50 
    2        Oskar Wang Hansen               HOK Horsens OK                  18:54 
    3        Morten Andersen                 HOK Horsens OK                  19:30 
    4        Magnus Leth Ørnfelt             HOK Horsens OK                  20:17 
    5        Jonas Harfot                    HOK Horsens OK                  20:27 
    6        Lucas Manthos                   HOK Horsens OK                  24:40 



D-16, gul  (3)            4.4 km   14 K           

    1        Julie Vad                       HOK Horsens OK                  56:11 
    2        Sophia Jensen                   HOK Horsens OK                  57:10 

             Bjørg Gandrup                   HOK Horsens OK                Fejlkl. 



H-16, gul  (6)            4.4 km   14 K           

    1        Silas Frederik Thomsen          HOK Horsens OK                  36:37 
    2        Daniel Purup-Nielsen            HOK Horsens OK                  37:24 
    3        Jakob Dybdal Abrahamsen         1900 Århus 1900                 39:28 
    4        Nicklas Mønster                 HOK Horsens OK                  39:30 
    5        Rasmus Harfot                   HOK Horsens OK                  51:37 
    6        HC Christiansen                 HOK Horsens OK                1:03:18 



D-24, sort  (2)           4.5 km   13 K           

    1        Astrid Ank Jørgensen            HOK Horsens OK                  38:46 
    2        Simon Fjordvald                 SiOK Silkeborg OK               51:54 



H-24, sort  (7)           5.7 km   16 K           

    1        Jakob Ekhard Edsen              1900 Århus 1900                 37:23 
    2        Niklas Ingwersen                HOK Horsens OK                  39:49 
    3        Christian Pedersen              HeOK Herning OK                 42:34 
    4        Anders Schmidt                  SiOK Silkeborg OK               44:19 
    5        Jacob Ingerslev Overvad         PAN OK PAN                      47:37 
    6        Johan Bjørn Jeppesen            HOK Horsens OK                1:26:41 

             Christian Tang                  HOK Horsens OK                Fejlkl. 



D25+, sort  (4)           5.7 km   16 K           

    1        Nanna Dybdal                    1900 Århus 1900                 38:11 
    2        Camilla Søgaard                 HOK Horsens OK                  41:22 
    3        Ida Bobach                      SiOK Silkeborg OK               45:34 
    4        Marie Dybdal                    1900 Århus 1900                 52:38 



H25+, sort  (9)           6.9 km   19 K           

    1        René Rokkjær                    PAN OK PAN                      36:07 
    2        Asbjørn Mathiasen               SiOK Silkeborg OK               42:57 
    3        Mikkel Johansen                 AOK Aalborg OK                  46:25 
    4        Kristian Vad                    HOK Horsens OK                  48:17 
    5        Per Hjerrild                    PAN OK PAN                      49:44 
    6        Mads Mikkelsen                  HOK Horsens OK                  52:29 
    7        Mikkel Gandrup                  HOK Horsens OK                  55:45 
    8        Lars Hjerrild                   PAN OK PAN                    1:08:25 

             Carsten Lund                    HOK Horsens OK                Fejlkl. 



D40+, sort  (3)           4.5 km   13 K           

    1        Berit Harfot                    HOK Horsens OK                  48:50 
    2        Britta Ank Pedersen             HOK Horsens OK                1:05:49 

             Lone Dybdal                     1900 Århus 1900               Fejlkl. 



H50+, sort  (10)          5.7 km   16 K           

    1        Knud Fjordvald                  SiOK Silkeborg OK               42:28 
    2        Torben Utzon                    PAN OK PAN                      43:03 
    3        Leif B. Nielsen                 HeOK Herning OK                 49:39 
    4        Ole Søgaard                     HOK Horsens OK                  53:09 
    5        Henning Vide Petersen           HOK Horsens OK                  55:56 
    6        Henning Larsen                  HOK Horsens OK                  57:23 
    7        Lars Ole Kopp                   KaOK Karup OK                 1:05:23 
    8        Torben Isen                     HeOK Herning OK               1:05:38 
    9        Gitte Isen                      HeOK Herning OK               1:07:47 
   10        Finn Ingwersen                  HOK Horsens OK                1:16:03 



Åben, gul  (2)            4.4 km   14 K           

    1        Marc Pedersen                   HOK Horsens OK                  55:18 
    2        Anne-Mette Gandrup              HOK Horsens OK                  57:29