NightChamp1 - VilhelmsborgThu 11/10/2011 10:54 PM
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                              Klub                          Kla.           Tid   Forsk. 



Bane 1  (20)            8.0 km   29 K                      

    1 René Rokkjær                      OK Pan Århus                  H21          45:33     0:00 
    2 Jonas Munthe                      Mariager Fjord OK             H21          47:16     1:43 
    3 Jakob Ekhard Edsen                Aarhus 1900 Orientering       H21          49:07     3:34 
    4 Henrik Markvardsen                Tisvilde Hegn OK              H21          49:45     4:12 
    5 Niklas Ingwersen                  Horsens OK                    H21          53:24     7:51 
    6 Flemming Jørgensen                OK Snab                       H21          53:30     7:57 
    7 Christian Hedelund                OK Pan Århus                  H21          53:42     8:09 
    8 Martin Busch                      OK Snab                       H21          54:40     9:07 
    9 Lars Hjerrild                     OK Pan Århus                  H21          54:44     9:11 
   10 Andreas Hougaard Boesen           OK Roskilde                   H21          56:10    10:37 
   11 Henrik Rindom Knudsen             OK Melfar                     H21          59:03    13:30 
   12 Johan MacLassen                   AKIF                          H21          59:13    13:40 
   13 Simon Møller Grimstrup            Silkeborg OK                  H21          59:33    14:00 
   14 Anton Hansen                      Silkeborg OK                  H21        1:04:40    19:07 
   15 Andreas Mikkelsen                 AKIF                          H21        1:07:28    21:55 
   16 Mikkel Hansen                     OK Pan Århus                  H21        1:11:40    26:07 
   17 Morten Ibsen                      Herning Orienteringsklub      H21        1:23:17    37:44 

      Mikkel Sørensen                   OK Melfar                     H21        Fejlkl.          
      Dion Petersen                     OK Pan Århus                  H21        Fejlkl.          
      Jesper Fenger-Grøn                OK Snab                       H21   Ikke startet          



Bane 2  (38)            6.5 km   28 K                      

    1 Ida Bobach                        Silkeborg OK                  D21          41:47     0:00 
    2 Ebbe Møller Nielsen               OK Pan Århus                  H40          44:17     2:30 
    3 Mathias H. Ringive                OK GORM                       H20          45:33     3:46 
    4 Carsten Thyssen                   Horsens OK                    H40          46:04     4:17 
    5 Magnus Dewett                     OK Snab                       H20          46:14     4:27 
    6 Kell Sønniksen                    OK Pan Århus                  H40          47:00     5:13 
    7 Henrik Bomm Hinge                 OK Pan Århus                  Å2           47:03     5:16 
    8 Peter Knudsen                     OK Melfar                     H40          47:12     5:25 
    9 Joakim Damgaard                   OK GORM                       H20          49:19     7:32 
   10 Camilla Søgaard                   Horsens OK                    D21          49:24     7:37 
   11 Jonas Søby Pedersen               Aarhus 1900 Orientering       H20          51:31     9:44 
   12 Kent Lodberg                      OK Pan Århus                  H40          51:42     9:55 
   13 Torben Utzon                      OK Pan Århus                  H40          53:38    11:51 
   14 Mads Mikkelsen                    Horsens OK                    H40          54:00    12:13 
   15 Josephine Dewett Kristensen       OK Snab                       D21          55:01    13:14 
   16 Nikolaj Damgaard                  OK GORM                       H20          55:33    13:46 
   17 Sarah Naomi Thomsen               OK Pan Århus                  D21          55:37    13:50 
   18 Anders Tversted                   Aarhus 1900 Orientering       H40          56:06    14:19 
   19 Michael Buch Lorenzen             OK GORM                       Å2           57:04    15:17 
   20 Lars Bliksted                     IFK                           Å2           58:10    16:23 
   21 Kim Poulsen                       Aarhus 1900 Orientering       H40          59:14    17:27 
   22 Michael Filyo                     Silkeborg OK                  H40          59:32    17:45 
   23 Per Mønster Jørgensen             Horsens OK                    H40        1:00:22    18:35 
   24 Sten Egholm Jørgensen             Silkeborg OK                  H40        1:00:38    18:51 
   25 Niels Nygaard Jensen              OK Snab                       H40        1:01:13    19:26 
   26 Kaj Isaksen                       OK Snab                       H40        1:02:00    20:13 
   27 Dan Christensen                   Mariager Fjord OK             H40        1:09:07    27:20 
   28 Svend Erik Hedevang               Herning Orienteringsklub      H40        1:14:22    32:35 
   29 Ole Præstgaard                    Mariager Fjord OK             H40        1:20:41    38:54 

      Jakob Dybdal Abrahamsen           Aarhus 1900 Orientering       H20        Fejlkl.          
      Lina Margrethe Bunk               OK Pan Århus                  D21        Fejlkl.          
      Morten Schou                      OK Snab                       H20        Fejlkl.          
      Claus Grøn Lyngby                 OK GORM                       H40        Fejlkl.          
      Thorbjørn Gasbjerg                Silkeborg OK                  Å2         Fejlkl.          
      Allan Thesbjerg                   Horsens OK                    H40         Udgået          
      Rasmus Lunding Henriksen          OK Pan Århus                  H20   Ikke startet          
      Oliver Isaksen                    OK Snab                       H20   Ikke startet          
      Pernille Buch                     OK GORM                       D21   Ikke startet          



Bane 3  (26)            5.7 km   21 K                      

    1 Thomas Knudsen                    OK Melfar                     H16          33:01     0:00 
    2 Stine Bagger Hagner               Silkeborg OK                  D20          37:21     4:20 
    3 Jess Rasmussen                    Viborg OK                     H50          45:47    12:46 
    4 Ole Søgaard                       Horsens OK                    H50          46:09    13:08 
    5 Ole Andersen                      Herning Orienteringsklub      H50          47:21    14:20 
    6 Berit Harfot                      Horsens OK                    D40          47:39    14:38 
    7 Anne R. Boye-Møller               Horsens OK                    D40          51:23    18:22 
    8 Jakob Holm                        OK Pan Århus                  H50          52:56    19:55 
    9 Henning Overgaard                 OK Pan Århus                  H50          54:59    21:58 
   10 Michael Straube                   Horsens OK                    H50          55:10    22:09 
   11 Jonas Abildgård Poulsen           Aarhus 1900 Orientering       H16          58:47    25:46 
   12 Anker Møller                      Silkeborg OK                  H50        1:01:20    28:19 
   13 Hans Jørgen Vad                   Horsens OK                    H50        1:01:46    28:45 
   14 Peter Gammeljord                  OK Snab                       Å3         1:03:07    30:06 
   15 Grethe Anæus                      Silkeborg OK                  D40        1:06:21    33:20 
   16 Knud Jespersen                    OK Snab                       H50        1:18:44    45:43 
   17 Helle Svenningsen                 Aarhus 1900 Orientering       D40        1:19:34    46:33 

      Vagn Pedersen                     Aarhus 1900 Orientering       H50        Fejlkl.          
      Christian Bagger Hagner           Silkeborg OK                  H16        Fejlkl.          
      Astrid Ank Jørgensen              Horsens OK                    D20        Fejlkl.          
      Jens Christian Gammeljord         OK Snab                       H16        Fejlkl.          
      Lars T. Munch                     OK Snab                       H50        Fejlkl.          
      Christina Damgaard                OK GORM                       D20        Fejlkl.          
      Tjalfe Egholm Rude                Silkeborg OK                  H16   Ikke startet          
      Henrik Valentinsen                Randers OK                    H50   Ikke startet          
      Emma Klingenberg                  Faaborg OK                    D20   Ikke startet          



Bane 4  (40)            4.5 km   19 K                      

    1 Poul Erik Buch                    OK GORM                       H60          40:12     0:00 
    2 Josefine Lind                     OK GORM                       D16          40:41     0:29 
    3 Anette Lund                       OK GORM                       Å4           40:42     0:30 
    4 John Holm                         OK Pan Århus                  H60          41:40     1:28 
    5 Karl Kristian Terkelsen           OK GORM                       H60          43:15     3:03 
    6 Martin B. Nielsen                 Aarhus 1900 Orientering       Å4           45:24     5:12 
    7 Rolf Duedahl Nielsen              OK Djurs                      H60          46:09     5:57 
    8 Anne Ekhard Edsen                 Aarhus 1900 Orientering       D16          47:00     6:48 
    9 Finn Ingwersen                    Horsens OK                    H60          47:36     7:24 
   10 Flemming Nørgaard                 OK Pan Århus                  H60          48:29     8:17 
   11 Juul Meldgaard                    OK Pan Århus                  H60          49:16     9:04 
   12 Britta Ank Pedersen               Horsens OK                    D50          50:11     9:59 
   13 Caroline Finderup                 OK Pan Århus                  D16          50:22    10:10 
   14 Torben Isen                       Herning Orienteringsklub      H60          52:29    12:17 
   15 Hans Christian Strib              Ballerup OK                   H60          52:31    12:19 
   16 Frants Nielsen                    Herning Orienteringsklub      H60          52:36    12:24 
   17 Max Hansen                        OK Djurs                      H60          52:39    12:27 
   18 Sten Ejsing                       OK Pan Århus                  H60          52:45    12:33 
   19 Ann Cathrine Larsen               OK GORM                       D16          53:41    13:29 
   20 Kjeld Appel                       Silkeborg OK                  H60          54:46    14:34 
   21 Sofie Secher Thomsen              OK Pan Århus                  D16          54:51    14:39 
   22 Anna Spanner                      OK Pan Århus                  D16        1:00:34    20:22 
   23 Flemming Sasser                   Herning Orienteringsklub      H60        1:00:48    20:36 
   23 Mogens Finderup                   OK Pan Århus                  Å4         1:00:48    20:36 
   25 Gitte Isen                        Herning Orienteringsklub      D50        1:01:32    21:20 
   26 Helle Schou                       OK Snab                       D50        1:01:45    21:33 
   27 Henning Vide Petersen             Horsens OK                    H60        1:01:50    21:38 
   28 Maja Ringive                      OK GORM                       D16        1:02:14    22:02 
   29 Mette H. Ringive                  OK GORM                       Å4         1:02:22    22:10 
   30 Lone Dybdal                       Aarhus 1900 Orientering       D50        1:04:01    23:49 
   31 Bente H. Ringive                  OK GORM                       Å4         1:06:44    26:32 
   32 Anne Lysgaard Schulz              Aarhus 1900 Orientering       Å4         1:07:13    27:01 
   33 Robert Svensson                   Aarhus 1900 Orientering       Å4         1:14:17    34:05 
   34 Lene Kofoed Petersen              Horsens OK                    D50        1:14:24    34:12 
   35 Jesper Hedevang                   Herning Orienteringsklub      Å4         1:27:18    47:06 

      Keld Abrahamsen                   Aarhus 1900 Orientering       H60        Fejlkl.          
      Inge Kølbæk Bonne                 Aarhus 1900 Orientering       Å4         Fejlkl.          
      Emma Spanner                      OK Pan Århus                  D16        Fejlkl.          
      Claus Faber                       Silkeborg OK                  H60        Fejlkl.          
      Jens M. Ibsen                     Svendborg OK                  H60        Fejlkl.          



Bane 5  (6)             3.5 km   17 K                      

    1 Lilli Hansen                      OK GORM                       Å5           46:29     0:00 
    2 Bent Nielsen                      OK Pan Århus                  Å5           46:58     0:29 
    3 Asta Terkelsen                    OK GORM                       Å5           49:39     3:10 
    4 Holger Mikkelsen                  Odense OK                     H70        1:03:38    17:09 
    5 Palle Møller Nielsen              Odense OK                     H70        1:08:36    22:07 

      Mogens Hagner                     Silkeborg OK                  Å5         Fejlkl.          



Bane 6  (14)            3.5 km   14 K                      

    1 Nicklas Mønster Jørgensen         Horsens OK                    Å6           24:39     0:00 
    2 Clara Bagger Hagner               Silkeborg OK                  D14          26:48     2:09 
    3 Rasmus Harfot                     Horsens OK                    Å6           32:40     8:01 
    4 Mathias Mønster Jørgensen         Horsens OK                    H14          32:42     8:03 
    5 Rasmus Nygaard Rasmussen          OK Snab                       H14          34:43    10:04 
    6 Bjarke Egholm Rude                Silkeborg OK                  H14          36:57    12:18 
    7 Oskar Wang Hansen                 OK Pan Århus                  H14          37:48    13:09 
    8 Mark Ebbesen                      SGI                           Å6           41:17    16:38 
    9 Anni Sørensen                     OK Pan Århus                  Å6           45:23    20:44 
   10 Sara Lysemose Poulsen             Silkeborg OK                  D14          46:38    21:59 
   11 Morten Andersen                   Horsens OK                    Å6           50:58    26:19 
   12 Hanne Gylling                     Aarhus 1900 Orientering       Å6         1:08:40    44:01 

      Randi Jensen                      Aarhus 1900 Orientering       Å6         Fejlkl.          
      Laurits Bidstrup Møller           Silkeborg OK                  H14   Ikke startet          



Bane 7  (13)            2.6 km   10 K                      

    1 Mads Møller Skaug                 OK Pan Århus                  H12          15:32     0:00 
    2 Karen Abildgård Poulsen           Aarhus 1900 Orientering       D12          18:11     2:39 
    3 Jacob Klærke Mikkelsen            Horsens OK                    H12          20:57     5:25 
    4 Ida Hedver Thesbjerg              Horsens OK                    D12          22:21     6:49 
    5 Kasper Lynge Krogh                Kolding OK                    H12          25:42    10:10 
    6 Amanda Isaksen                    OK Snab                       D12          26:10    10:38 
    7 Lone Rasmussen                    OK Snab                       Å7           26:49    11:17 
    8 Rikke Rasmussen                   OK Snab                       D12          26:50    11:18 
    9 Anders Secher Thomsen             OK Pan Århus                  H12          27:21    11:49 
   10 Mette Kanstrup                    OK Pan Århus                  Å7           29:54    14:22 
   11 Julie Caspersen                   OK Snab                       D12          34:09    18:37 
   12 Jens Liengård                     OK Snab                       Å7           34:10    18:38 
   13 Erik Hedver Thesbjerg             Horsens OK                    H12          46:50    31:18