NightChamp3 - GrundThu 11/24/2011 10:49 PM
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                             Klub                                    Tid  Forsk. 



D-12  (4)                 2.5 km   8 K            

    1 Amanda Isaksen                   OK Snab                               24:06    0:00 
    2 Rikke Rasmussen                  OK Snab                               25:52    1:46 
    3 Sofie Slot Fenger-Grøn           OK Snab                               41:24   17:18 

      Ida Hedver Thesbjerg             Horsens OK                       ke startet         



D-14  (3)                 3.4 km   11 K           

    1 Clara Bagger Hagner              Silkeborg OK                          35:22    0:00 
    2 Sara Lysemose Poulsen            Silkeborg OK                          52:12   16:50 
    3 Karen Abildgård Poulsen          Aarhus 1900 Orientering               56:33   21:11 



D-16  (7)                 4.5 km   14 K           

    1 Josefine Lind                    OK GORM                               51:48    0:00 
    2 Caroline Finderup                OK Pan Århus                        1:00:25    8:37 
    3 Maja Ringive                     OK GORM                             1:16:12   24:24 

      Emma Spanner                     OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Anna Spanner                     OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Sofie Secher Thomsen             OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Ann Cathrine Larsen              OK GORM                             Fejlkl.         



D-20  (3)                 5.5 km   18 K           

    1 Stine Bagger Hagner              Silkeborg OK                          47:51    0:00 
    2 Christina Damgaard               OK GORM                             1:05:13   17:22 
    3 Nina G. Najbjerg                 OK GORM                             1:20:15   32:24 



D21  (4)                  6.5 km   19 K           

    1 Ida Bobach                       Silkeborg OK                          48:22    0:00 
    2 Camilla Søgaard                  Horsens OK                          1:01:19   12:57 
    3 Sarah Naomi Thomsen              OK Pan Århus                        1:09:58   21:36 

      Lina Margrethe Bunk              OK Pan Århus                     ke startet         



D40-  (3)                 5.5 km   18 K           

    1 Berit Harfot                     Horsens OK                          1:00:16    0:00 
    2 Tine Rasmussen                   OK Pan Århus                        1:07:09    6:53 

      Lone Rasmussen                   OK Snab                             Fejlkl.         



D50-  (5)                 4.5 km   14 K           

    1 Britta Ank Pedersen              Horsens OK                          1:02:36    0:00 
    2 Claudia Thomsen                  Horsens OK                          1:18:27   15:51 
    3 Helle Schou                      OK Snab                             1:46:35   43:59 
    4 Lene Kofoed Petersen             Horsens OK                          2:02:35   59:59 

      Gitte Isen                       Herning Orienteringsklub            Fejlkl.         



H-12  (3)                 2.5 km   8 K            

    1 Jacob Klærke Mikkelsen           Horsens OK                            22:24    0:00 

      Erik Hedver Thesbjerg            Horsens OK                       ke startet         
      Morten Örnhagen Jørgensen        OK Snab                          ke startet         



H-14  (4)                 3.4 km   11 K           

    1 Carl Christian Gydesen           OK Melfar                             46:39    0:00 

      Rasmus Nygaard Rasmussen         OK Snab                             Fejlkl.         
      Alex Heldgaard Kristensen        Herning Orienteringsklub         ke startet         
      Mathias Mønster Jørgensen        Horsens OK                       ke startet         



H-16  (4)                 5.5 km   18 K           

    1 Tjalfe Egholm Rude               Silkeborg OK                        1:13:58    0:00 

      Jonas Abildgård Poulsen          Aarhus 1900 Orientering             Fejlkl.         
      Christian Bagger Hagner          Silkeborg OK                     ke startet         
      Jens Christian Gammeljord        OK Snab                          ke startet         



H-20  (10)                6.5 km   19 K           

    1 Thomas Knudsen                   OK Melfar                             48:10    0:00 
    2 Mathias H. Ringive               OK GORM                               58:07    9:57 
    3 Joakim Damgaard                  OK GORM                               58:23   10:13 
    4 Jonas Søby Pedersen              Aarhus 1900 Orientering             1:11:56   23:46 
    5 Morten Schou                     OK Snab                             1:15:37   27:27 
    6 Oliver Isaksen                   OK Snab                             1:28:39   40:29 

      Nicklas Mønster Jørgensen        Horsens OK                          Fejlkl.         
      Gustav V Petersen                OK GORM                             Fejlkl.         
      Holger Petersen                  OK GORM                             Fejlkl.         
      Rasmus Lunding Henriksen         OK Pan Århus                     ke startet         



H21  (19)                 8.1 km   24 K           

    1 Søren Schwartz                   FIF Hillerød Orientering              57:49    0:00 
    2 René Rokkjær                     OK Pan Århus                          57:59    0:10 
    3 Lars Hjerrild                    OK Pan Århus                        1:01:47    3:58 
    4 Henrik Markvardsen               Tisvilde Hegn OK                    1:06:47    8:58 
    5 Mikkel Sørensen                  OK Melfar                           1:07:00    9:11 
    6 Flemming Jørgensen               OK Snab                             1:07:54   10:05 
    7 Jesper Fenger-Grøn               OK Snab                             1:13:26   15:37 
    8 Henrik Rindom Knudsen            OK Melfar                           1:13:43   15:54 
    9 Martin Busch                     OK Snab                             1:21:38   23:49 
   10 Sune Dupont                      Aarhus 1900 Orientering             1:22:07   24:18 
   11 Kenn Kristensen                  Herning Orienteringsklub            1:27:40   29:51 
   12 Lars Mikkelsen                   Herning Orienteringsklub            1:28:44   30:55 
   13 Lasse Skare Therkildsen          OK H.T.F.                           1:28:47   30:58 
   14 Mikkel Hansen                    OK Pan Århus                        1:32:45   34:56 
   15 Morten Ibsen                     Herning Orienteringsklub            1:38:43   40:54 

      Niklas Ingwersen                 Horsens OK                          Fejlkl.         
      Simon Møller Grimstrup           Silkeborg OK                     ke startet         
      Anton Hansen                     Silkeborg OK                     ke startet         
      Jonas Munthe                     Mariager Fjord OK                ke startet         



H40-  (12)                6.5 km   19 K           

    1 Claus Grøn Lyngby                OK GORM                               53:21    0:00 
    2 Mads Mikkelsen                   Horsens OK                            56:39    3:18 
    3 Kent Lodberg                     OK Pan Århus                        1:05:14   11:53 
    4 Peter Knudsen                    OK Melfar                           1:11:41   18:20 
    5 Kaj Isaksen                      OK Snab                             1:13:45   20:24 
    6 Torben Utzon                     OK Pan Århus                        1:14:18   20:57 
    7 Niels Jensen                     OK Esbjerg                          1:20:30   27:09 
    8 Per Mønster Jørgensen            Horsens OK                          1:21:10   27:49 
    9 Anders Tversted                  Aarhus 1900 Orientering             1:31:22   38:01 
   10 Jens Liengaard                   OK Snab                             1:32:23   39:02 
   11 Svend Erik Hedevang              Herning Orienteringsklub            1:37:14   43:53 

      Sten Egholm Jørgensen            Silkeborg OK                        Fejlkl.         



H50-  (11)                5.5 km   18 K           

    1 Jess Rasmussen                   Viborg OK                           1:02:22    0:00 
    2 Søren Germann                    OK GORM                             1:06:09    3:47 
    3 Bjarne Christensen               Silkeborg OK                        1:06:54    4:32 
    4 Ole Binder                       OK GORM                             1:13:00   10:38 
    5 Henning Overgaard                OK Pan Århus                        1:14:05   11:43 
    6 Ole Andersen                     Herning Orienteringsklub            1:14:49   12:27 
    7 Hans Jørgen Vad                  Horsens OK                          1:15:13   12:51 
    8 Peter Føns Knudsen               OK GORM                             1:30:01   27:39 

      Flemming D. Andersen             OK H.T.F.                           Fejlkl.         
      Knud Jespersen                   OK Snab                             Fejlkl.         
      Ole Søgaard                      Horsens OK                       ke startet         



H60-  (16)                4.5 km   14 K           

    1 Niels Møller Petersen            OK FROS                               47:19    0:00 
    2 Rolf Duedahl Nielsen             OK Djurs                              50:18    2:59 
    3 Poul Erik Buch                   OK GORM                               54:13    6:54 
    4 Karl Kristian Terkelsen          OK GORM                               59:02   11:43 
    5 Hans Christian Strib             Ballerup OK                         1:03:51   16:32 
    6 John Holm                        OK Pan Århus                        1:04:29   17:10 
    7 Henning Vide Petersen            Horsens OK                          1:06:04   18:45 
    8 Ole Hoffmann                     OK FROS                             1:14:45   27:26 
    9 Torben Isen                      Herning Orienteringsklub            1:14:56   27:37 
   10 Flemming Sasser                  Herning Orienteringsklub            1:15:57   28:38 
   11 Jørgen Krog                      Silkeborg OK                        1:21:21   34:02 
   12 Jens M. Ibsen                    Svendborg OK                        1:32:33   45:14 

      Keld Abrahamsen                  Aarhus 1900 Orientering             Fejlkl.         
      Finn Ingwersen                   Horsens OK                          Fejlkl.         
      Jørn F. Andersen                 OK H.T.F.                           Fejlkl.         
      Max Hansen                       OK Djurs                            Fejlkl.         



H70-  (3)                 3.5 km   11 K           

    1 Holger Mikkelsen                 Odense OK                           1:02:56    0:00 
    2 Asger Kristensen                 Herning Orienteringsklub            1:11:34    8:38 
    3 Torsten Boe Larsen               Odense OK                           1:27:20   24:24 



Åben 2  (2)               6.5 km   19 K           

    1 Michael Buch Lorenzen            OK GORM                             1:20:32    0:00 

      Henrik Bomm Hinge                OK Pan Århus                     ke startet         



Åben 3  (1)               5.5 km   18 K           

      Peter Gammeljord                 OK Snab                          ke startet         



Åben 4  (8)               4.5 km   14 K           

    1 Anette Lund                      OK GORM                               51:55    0:00 
    2 Pernille Buch                    OK GORM                             1:04:40   12:45 
    3 Mette H. Ringive                 OK GORM                             1:16:11   24:16 
    4 Bente H. Ringive                 OK GORM                             1:21:23   29:28 

      Jesper Hedevang                  Herning Orienteringsklub            Fejlkl.         
      Poul Erik Bertelsen              Herning Orienteringsklub            Fejlkl.         
      Mogens Finderup                  OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Johnny Skovsgaard                OK Snab                             Fejlkl.         



Åben 5  (3)               3.5 km   11 K           

    1 Bent Nielsen                     OK Pan Århus                        1:13:35    0:00 

      Lilli Hansen                     OK GORM                             Fejlkl.         
      Asta Terkelsen                   OK GORM                          ke startet         



Åben 6  (5)               3.4 km   11 K           

    1 Morten Andersen                  Horsens OK                          1:02:09    0:00 

      Mette Kanstrup                   OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Anni Sørensen                    OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Pia Grønbjerg Hansen             Kolding OK                          Fejlkl.         
      Rasmus Harfot                    Horsens OK                       ke startet         



Åben 7  (3)               2.5 km   8 K            

    1 Niels Nygaard Jensen             OK Snab                               25:51    0:00 
    2 Rasmus Slot Fenger-Grøn          OK Snab                               41:17   15:26 
    3 Linda Slot Fenger-Grøn           OK Snab                               41:23   15:32