NightChamp4 - SukkertoppenFri 2/3/2012 11:00 AM
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                              Klub                          Kla.           Tid   Forsk. 



Bane 1  (19)            7.2 km   25 K                      

    1 Søren Schwartz                    FIF Hillerød Orientering      H21          53:59     0:00 
    2 Jakob Ekhard Edsen                Aarhus 1900 Orientering       H21        1:00:40     6:41 
    3 Claus Hallingdal Bloch            OK Pan Århus                  H21        1:03:02     9:03 
    4 Morten Fenger-Grøn                OK Pan Århus                  H21        1:03:51     9:52 
    5 Henrik Jørgensen                  OK Pan Århus                  H21        1:04:30    10:31 
    6 Mikkel Sørensen                   OK Melfar                     H21        1:07:21    13:22 
    7 Flemming Jørgensen                OK Snab                       H21        1:08:16    14:17 
    8 Per Hjerrild                      OK Pan Århus                  H21        1:09:20    15:21 
    9 René Rokkjær                      OK Pan Århus                  H21        1:10:09    16:10 
   10 Jesper Fenger-Grøn                OK Snab                       H21        1:14:18    20:19 
   11 Martin Busch                      OK Snab                       H21        1:17:09    23:10 
   12 Emil Bovièn Thorsen               OK Pan Århus                  H21        1:18:41    24:42 
   13 Simon Møller Grimstrup            Silkeborg OK                  H21        1:32:24    38:25 
   14 Sune Dupont                       Aarhus 1900 Orientering       H21        1:34:41    40:42 
   15 Anton Hansen                      Silkeborg OK                  H21        1:39:39    45:40 

      Lars Mikkelsen                    Herning Orienteringsklub      H21        Fejlkl.          
      Henrik Tinggaard Andersen         Aarhus 1900 Orientering       H21        Fejlkl.          
      Henrik Rindom Knudsen             OK Melfar                     H21        Fejlkl.          
      Jesper Brahm Johansen             Silkeborg OK                  H21   Ikke startet          



Bane 2  (31)            6.1 km   19 K                      

    1 Ida Bobach                        Silkeborg OK                  D21        1:03:23     0:00 
    2 Viktor Gammeljord                 OK Snab                       H-20       1:08:05     4:42 
    3 Mads Mikkelsen                    Horsens OK                    H40-       1:11:27     8:04 
    4 Kell Sønnichsen                   OK Pan Århus                  H40-       1:14:27    11:04 
    5 Kent Lodberg                      OK Pan Århus                  H40-       1:14:41    11:18 
    6 Henrik Bomm Hinge                 OK Pan Århus                  Åben       1:16:43    13:20 
    7 Sarah Naomi Thomsen               OK Pan Århus                  D21        1:17:29    14:06 
    8 Gert Johansson                    OK Pan Århus                  Åben       1:17:41    14:18 
    9 Anders Edsen                      Aarhus 1900 Orientering       H40-       1:22:56    19:33 
   10 Jonas Søby Pedersen               Aarhus 1900 Orientering       H-20       1:25:00    21:37 
   11 Oliver Isaksen                    OK Snab                       H-20       1:25:22    21:59 
   12 Aske Tandrup Nyengaard            Silkeborg OK                  H-20       1:27:10    23:47 
   13 Torben Utzon                      OK Pan Århus                  H40-       1:27:31    24:08 
   14 Mathias H. Ringive                OK GORM                       H-20       1:27:44    24:21 
   15 Morten Schou                      OK Snab                       H-20       1:30:27    27:04 
   16 Carsten Lind                      OK FROS                       H40-       1:30:33    27:10 
   17 Kenn Kristensen                   Herning Orienteringsklub      H40-       1:32:37    29:14 
   18 Giacomo Frattari                  OK Pan Århus                  H-20       1:34:04    30:41 
   19 Michael Filyo                     Silkeborg OK                  H40-       1:34:26    31:03 
   20 Sten Egholm Jørgensen             Silkeborg OK                  H40-       1:35:30    32:07 
   21 Jonathan Elvø Hansen              Silkeborg OK                  H-20       1:39:57    36:34 
   22 Per Mønster Jørgensen             Horsens OK                    H40-       1:40:21    36:58 
   23 Kaj Isaksen                       OK Snab                       H40-       1:41:10    37:47 
   24 Allan Thesbjerg                   Horsens OK                    H40-       1:44:56    41:33 
   25 Jens Liengård                     OK Snab                       H40-       1:45:12    41:49 
   26 Svend Erik Hedevang               Herning Orienteringsklub      H40-       2:06:43  1:03:20 

      Patrick McGrail                   OK Pan Århus                  Åben       Fejlkl.          
      Jens Ozol                         Silkeborg OK                  H40-        Udgået          
      Joakim Damgaard                   OK GORM                       H-20        Udgået          
      Bjørn Sommer                      Aarhus 1900 Orientering       H40-  Ikke startet          
      Michael Buch Lorenzen             OK GORM                       Åben  Ikke startet          



Bane 3  (26)            5.0 km   18 K                      

    1 Stine Bagger Hagner               Silkeborg OK                  D-20         55:36     0:00 
    2 Erik Bobach                       Silkeborg OK                  H50-         58:31     2:55 
    3 Christian Bagger Hagner           Silkeborg OK                  H-16       1:02:04     6:28 
    4 Nicolaj Nielsen                   Horsens OK                    Åben       1:04:28     8:52 
    5 Jens Børsting                     Silkeborg OK                  H50-       1:07:16    11:40 
    6 Nina G. Najbjerg                  OK GORM                       D-20       1:08:47    13:11 
    7 Søren Germann                     OK GORM                       H50-       1:09:48    14:12 
    8 Anne Ekhard Edsen                 Aarhus 1900 Orientering       D-20       1:12:10    16:34 
    9 Christina Damgaard                OK GORM                       D-20       1:18:29    22:53 
   10 Ole Andersen                      Herning Orienteringsklub      H50-       1:19:32    23:56 
   11 Tjalfe Egholm Rude                Silkeborg OK                  H-16       1:20:31    24:55 
   12 Ulrik Johansen                    OK Pan Århus                  H50-       1:23:21    27:45 
   13 Keld Gade                         Viborg OK                     H50-       1:24:01    28:25 
   14 Jess Rasmussen                    Viborg OK                     H50-       1:26:27    30:51 
   15 Morten Kjær                       Silkeborg OK                  H50-       1:27:31    31:55 
   16 Anker Møller                      Silkeborg OK                  H50-       1:29:54    34:18 
   17 Vagn Pedersen                     Aarhus 1900 Orientering       H50-       1:30:45    35:09 
   18 Peter Gammeljord                  OK Snab                       Åben       1:33:45    38:09 
   19 Bjarne Christensen                Silkeborg OK                  H50-       1:36:21    40:45 
   20 Lars T. Munch                     OK Snab                       H50-       1:44:16    48:40 
   21 Knud Jespersen                    OK Snab                       H50-       1:50:30    54:54 

      Alex Heldgaard Kristensen         Herning Orienteringsklub      H-16       Fejlkl.          
      Jonas Abildgård Poulsen           Aarhus 1900 Orientering       H-16       Fejlkl.          
      Rikke Holm Jensen                 Horsens OK                    D40-       Fejlkl.          
      Jens Christian Gammeljord         OK Snab                       H-16       Fejlkl.          
      Mogens Hagner                     Silkeborg OK                  H50-        Udgået          



Bane 4  (31)            4.0 km   13 K                      

    1 Niels Møller Petersen             OK FROS                       H60-         51:46     0:00 
    2 Steen Frandsen                    Viborg OK                     H60-       1:03:14    11:28 
    3 Flemming Nørgaard                 OK Pan Århus                  H60-       1:05:12    13:26 
    4 Poul Erik Buch                    OK GORM                       H60-       1:05:15    13:29 
    5 Josefine Lind                     OK GORM                       D-16       1:07:45    15:59 
    6 Knud Fjordvald                    Silkeborg OK                  H60-       1:08:40    16:54 
    7 Keld Abrahamsen                   Aarhus 1900 Orientering       H60-       1:10:29    18:43 
    8 Anette Lund                       OK GORM                       Åben       1:11:06    19:20 
    9 Juul Meldgaard                    OK Pan Århus                  H60-       1:15:23    23:37 
   10 Finn Ingwersen                    Horsens OK                    H60-       1:16:15    24:29 
   11 Sofie Secher Thomsen              OK Pan Århus                  D-16       1:16:31    24:45 
   12 Jørgen Krog                       Silkeborg OK                  H60-       1:20:07    28:21 
   13 Hans Christian Strib              Ballerup OK                   H60-       1:23:03    31:17 
   14 Torben Isen                       Herning Orienteringsklub      H60-       1:24:38    32:52 
   15 Gitte Isen                        Herning Orienteringsklub      D50-       1:25:15    33:29 
   16 Britta Ank Pedersen               Horsens OK                    D50-       1:25:40    33:54 
   17 Anna Spanner                      OK Pan Århus                  D-16       1:27:54    36:08 
   18 Helle Schou                       OK Snab                       D50-       1:33:10    41:24 
   19 Inger Lise Simonsen               Silkeborg OK                  D50-       1:36:25    44:39 
   20 Bente H. Ringive                  OK GORM                       Åben       1:47:21    55:35 
   21 Jesper Hedevang                   Herning Orienteringsklub      Åben       1:53:12  1:01:26 
   22 Henning Vide Petersen             Horsens OK                    H60-       1:59:28  1:07:42 
   23 Lene Kofoed Petersen              Horsens OK                    D50-       2:04:04  1:12:18 

      Jonas Ozol                        Silkeborg OK                  Åben       Fejlkl.          
      Lars Ozol                         Silkeborg OK                  Åben       Fejlkl.          
      Claudia Schmidt Thomsen           Horsens OK                    D50-       Fejlkl.          
      Emma Spanner                      OK Pan Århus                  D-16  Ikke startet          
      Ivan Christensen                  OK Pan Århus                  H60-  Ikke startet          
      Kjeld Appel                       Silkeborg OK                  H60-  Ikke startet          
      Carl Malling                      Randers OK                    H60-  Ikke startet          
      Pernille Buch                     OK GORM                       Åben  Ikke startet          



Bane 5  (11)            3.2 km   13 K                      

    1 Peter Knudsen                     OK Melfar                     Åben         46:06     0:00 
    2 Niklas Ingwersen                  Horsens OK                    Åben         56:39    10:33 
    3 Knud Sørensen                     OK Pan Århus                  H70-       1:03:08    17:02 
    4 Preben Christiansen               Odense OK                     H70-       1:10:22    24:16 
    5 Holger Mikkelsen                  Odense OK                     H70-       1:17:11    31:05 
    6 Palle Møller Nielsen              Odense OK                     H70-       1:22:02    35:56 
    7 Asger Kristensen                  Herning Orienteringsklub      H70-       1:35:50    49:44 

      Bent Nielsen                      OK Pan Århus                  Åben       Fejlkl.          
      Asta Terkelsen                    OK GORM                       Åben       Fejlkl.          
      Asmus Wonsyld                     Silkeborg OK                  H70-  Ikke startet          
      Torsten Boe Larsen                Odense OK                     H70-  Ikke startet          



Bane 6  (12)            3.1 km   9 K                       

    1 Clara Bagger Hagner               Silkeborg OK                  D-14         33:55     0:00 
    2 Morten Örnhagen Jørgensen         OK Snab                       H-14         37:39     3:44 
    3 Karen Abildgård Poulsen           Aarhus 1900 Orientering       D-14         40:39     6:44 
    4 Carl Christian Gydesen            OK Melfar                     H-14         49:22    15:27 
    5 Rasmus Nygaard Rasmussen          OK Snab                       H-14         51:31    17:36 
    6 Mette Voldum Jørgensen            Silkeborg OK                  Åben         52:37    18:42 
    7 Janus Spurdzins                   Herning Orienteringsklub      Åben       1:17:35    43:40 

      Bjarke Egholm Rude                Silkeborg OK                  H-14       Fejlkl.          
      Laurits Bidstrup Møller           Silkeborg OK                  H-14       Fejlkl.          
      Morten Andersen                   Horsens OK                    Åben       Fejlkl.          
      Sara Lysemose Poulsen             Silkeborg OK                  D-14  Ikke startet          
      Louise Kolind                     Viborg OK                     Åben  Ikke startet          



Bane 7  (11)            2.4 km   10 K                      

    1 Mikkel Holm Nielsen               Horsens OK                    H-12         23:14     0:00 
    2 Amanda Isaksen                    OK Snab                       D-12         24:40     1:26 
    3 Kasper Lynge Krogh                Kolding OK                    H-12         27:19     4:05 
    4 Ida Hedver Thesbjerg              Horsens OK                    D-12         28:37     5:23 
    5 Laura Holm Nielsen                Horsens OK                    D-12         28:49     5:35 
    6 Jacob Klærke Mikkelsen            Horsens OK                    H-12         29:38     6:24 
    7 Erik Hedver Thesbjerg             Horsens OK                    H-12         30:24     7:10 
    8 Rikke Rasmussen                   OK Snab                       D-12         34:30    11:16 
    9 Mette Kanstrup                    OK Pan Århus                  Åben         36:25    13:11 
   10 Anders Secher Thomsen             OK Pan Århus                  H-12         40:04    16:50 

      Nanna Lysemose Poulsen            Silkeborg OK                  D-12  Ikke startet