NightChamp 1, FløjstrupThu 11/8/2012 11:20 PM
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                             Klub                                    Tid  Forsk. 



D12  (4)                  2.5 km   9 K            

    1 Hedvig Gydesen                   OK Melfar                             17:16    0:00 
    2 Nanna Lysemose Poulsen           Silkeborg OK                          19:50    2:34 
    3 Rikke Rasmussen                  OK Snab                               23:42    6:26 
    4 Trine Eg Staugaard               Kolding OK                            24:20    7:04 



D14  (4)                  3.5 km   11 K           

    1 Sara Lysemose Poulsen            Silkeborg OK                          36:01    0:00 
    2 Ida Hedver Thesbjerg             Horsens OK                            45:18    9:17 
    3 Katrine Spanner                  OK Pan Århus                          51:29   15:28 

      Amanda Isaksen                   OK Snab                          ke startet         



D20  (5)                  5.6 km   16 K           

    1 Nina G. Najbjerg                 OK GORM                               48:56    0:00 
    2 Barbora Pijakova                 OK Pan Århus                        1:09:44   20:48 
    3 Anne Line Eg Staugaard           Kolding OK                          1:16:04   27:08 

      Josefine Lind                    OK GORM                             Fejlkl.         
      Ita Klingenberg                  Faaborg OK                          Fejlkl.         



D21  (3)                  6.6 km   21 K           

    1 Ane Linde                        Farum OK                            1:00:08    0:00 
    2 Sarah Naomi Thomsen              OK Pan Århus                        1:01:44    1:36 
    3 Rie S. B. McGrail                OK Pan Århus                        1:09:12    9:04 



D40  (4)                  5.6 km   16 K           

    1 Anne Møller Skaug                OK Pan Århus                          57:29    0:00 
    2 Tine Rasmussen                   Silkeborg OK                          58:57    1:28 
    3 Grethe Anæus                     Silkeborg OK                        1:21:54   24:25 

      Anette Lund                      OK GORM                             Fejlkl.         



D50  (7)                  4.6 km   13 K           

    1 Britta Ank Pedersen              Horsens OK                            52:51    0:00 
    2 Helle Schou                      OK Snab                             1:02:00    9:09 
    3 Gitte Isen                       Herning Orienteringsklub            1:09:35   16:44 
    4 Randi Jensen                     Aarhus 1900 Orientering             1:38:50   45:59 
    5 Anette Ozol                      Silkeborg OK                        1:43:35   50:44 

      Vibeke Ekhard Edsen              Aarhus 1900 Orientering             Fejlkl.         
      Claudia Schmidt Thomsen          Horsens OK                          Fejlkl.         



D60  (1)                  3.6 km   14 K           

    1 Asta Terkelsen                   OK GORM                               48:30    0:00 



H12  (3)                  2.5 km   9 K            

    1 Erik Hedver Thesbjerg            Horsens OK                            17:42    0:00 
    2 Jacob Klærke Mikkelsen           Horsens OK                            17:46    0:04 
    3 Anders Secher Thomsen            OK Pan Århus                          24:30    6:48 



H14  (6)                  3.5 km   11 K           

    1 Mads Møller Skaug                OK Pan Århus                          33:24    0:00 
    2 Hans V. Petersen                 OK GORM                               35:37    2:13 
    3 Søren Eg Staugaard               Kolding OK                            36:19    2:55 
    4 Rasmus Nygaard Rasmussen         OK Snab                               38:17    4:53 
    5 Kasper Lynge Krogh               Kolding OK                            39:02    5:38 
    6 Casper Thygesen                  OK Snab                               41:39    8:15 



H20  (10)                 6.6 km   21 K           

    1 Mathias H. Ringive               OK GORM                               53:42    0:00 
    2 Morten Larsen                    OK GORM                               55:51    2:09 
    3 Joakim Damgaard                  OK GORM                               58:01    4:19 
    4 Morten Schou                     OK Snab                             1:03:34    9:52 
    5 Viktor Gammeljord                OK Snab                             1:04:18   10:36 
    6 Jens Christian Gammeljord        OK Snab                             1:05:00   11:18 
    7 Jonas Søby Pedersen              Aarhus 1900 Orientering             1:09:08   15:26 

      Martin B. Nielsen                Aarhus 1900 Orientering             Fejlkl.         
      Thomas Knudsen                   OK Melfar                        ke startet         
      Jacob Ingerslev Overvad          OK Pan Århus                     ke startet         



H21  (16)                 8.1 km   23 K           

    1 Tue Lassen                       Faaborg OK                            48:29    0:00 
    2 René Rokkjær                     OK Pan Århus                          52:02    3:33 
    3 Torbjørn Gasbjerg                OK Pan Århus                          55:11    6:42 
    4 Christian Christensen            OK Pan Århus                          55:54    7:25 
    5 Flemming Jørgensen               OK Snab                               57:54    9:25 
    6 Henrik Markvardsen               Tisvilde Hegn OK                      58:30   10:01 
    7 Jesper Fenger-Grøn               OK Snab                             1:05:59   17:30 
    8 Martin Busch                     OK Snab                             1:09:01   20:32 
    9 Henrik Bomm Hinge                OK Pan Århus                        1:10:50   22:21 
   10 Anders Dalgaard                  Kolding OK                          1:12:37   24:08 
   11 Simon Grimstrup                  Silkeborg OK                        1:14:07   25:38 
   12 Anton Hansen                     Silkeborg OK                        1:14:34   26:05 
   13 Sune Dupont                      Aarhus 1900 Orientering             1:18:56   30:27 

      Bjarke Refslund                  OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Henrik Rindom Knudsen            OK Melfar                           Fejlkl.         
      Niklas Ingwersen                 Horsens OK                       ke startet         



H40  (20)                 6.6 km   21 K           

    1 Ebbe Møller Nielsen              OK Pan Århus                          48:56    0:00 
    2 Peter Sinding Poulsen            Silkeborg OK                          58:21    9:25 
    3 Mads Mikkelsen                   Horsens OK                          1:01:23   12:27 
    4 Allan Thesbjerg                  Horsens OK                          1:03:01   14:05 
    5 Jes Aage Henning                 Kolding OK                          1:03:52   14:56 
    6 Bjørn Sommer                     Aarhus 1900 Orientering             1:04:53   15:57 
    7 Søren Maarup                     Kolding OK                          1:05:25   16:29 
    8 Anders Edsen                     Aarhus 1900 Orientering             1:06:54   17:58 
    9 Niels Jensen                     OK Esbjerg                          1:08:02   19:06 
   10 Per Mønster Jørgensen            Horsens OK                          1:09:38   20:42 
   11 Torben Kragh                     Aalborg OK                          1:10:25   21:29 
   12 Peter Knudsen                    OK Melfar                           1:10:33   21:37 
   13 Per Eg Pedersen                  Kolding OK                          1:14:35   25:39 
   14 Niels Nygaard Jensen             OK Snab                             1:18:20   29:24 

      Kjeld Froberg                    Aarhus 1900 Orientering             Fejlkl.         
      Flemming Adamsson                Silkeborg OK                        Fejlkl.         
      Michael Filyo                    Silkeborg OK                        Fejlkl.         
      Michael Thygesen                 OK Snab                             Fejlkl.         
      Thomas Gordon                    Århus Adventure                     Fejlkl.         
      Mogens Hansen                    OK Pan Århus                        Fejlkl.         



H50  (17)                 5.6 km   16 K           

    1 Kent Lodberg                     OK Pan Århus                          44:19    0:00 
    2 Keld Gade                        Viborg OK                             51:45    7:26 
    3 Søren Germann                    OK GORM                               55:02   10:43 
    4 Torben Utzon                     OK Pan Århus                          58:05   13:46 
    5 Ole Andersen                     Herning Orienteringsklub              58:29   14:10 
    6 Henning Overgaard                OK Pan Århus                        1:02:40   18:21 
    7 Jens Christensen                 Mariager Fjord OK                   1:03:11   18:52 
    8 Jakob Holm                       OK Pan Århus                        1:03:24   19:05 
    9 Anker Møller                     Silkeborg OK                        1:03:26   19:07 
   10 Svend Erik Hedevang              Herning Orienteringsklub            1:05:17   20:58 
   11 Knud Jespersen                   OK Snab                             1:16:22   32:03 
   12 Terkel Gydesen                   OK Melfar                           1:21:12   36:53 
   13 Lars Ozol                        Silkeborg OK                        1:25:24   41:05 
   14 Per Clemensen                    Aarhus 1900 Orientering             1:41:14   56:55 

      Ole Binder                       OK GORM                             Fejlkl.         
      Michael Straube                  Horsens OK                          Fejlkl.         
      Henrik Valentinsen               Randers OK                       ke startet         



H60  (21)                 4.6 km   13 K           

    1 Ivan Christensen                 OK Pan Århus                          42:01    0:00 
    2 Poul Erik Buch                   OK GORM                               47:34    5:33 
    3 Finn Ingwersen                   Horsens OK                            47:45    5:44 
    4 Flemming Nørgaard                OK Pan Århus                          49:56    7:55 
    5 Carl Malling                     Randers OK                            50:54    8:53 
    6 Rolf Duedahl Nielsen             OK Djurs                              51:41    9:40 
    7 Hans Christian Strib             OK GORM                               53:45   11:44 
    8 Bjarne Christensen               Silkeborg OK                          53:50   11:49 
    9 Juul Meldgaard                   OK Pan Århus                          55:36   13:35 
   10 Hans R. Vendelbjerg              OK Pan Århus                          57:24   15:23 
   11 Torben Isen                      Herning Orienteringsklub              59:18   17:17 
   12 Max Hansen                       OK Djurs                            1:01:34   19:33 
   13 Frants Nielsen                   Herning Orienteringsklub            1:02:42   20:41 
   14 Henning Vide Petersen            Horsens OK                          1:04:12   22:11 
   15 Knud Fjordvald                   Silkeborg OK                        1:05:53   23:52 
   16 Jørgen Krog                      Silkeborg OK                        1:08:59   26:58 
   17 Bent Fenger Jensen               Randers OK                          1:09:50   27:49 
   18 Poul Larsen                      OK Esbjerg                          1:40:25   58:24 

      John Holm                        OK Pan Århus                        Fejlkl.         
      Jørgen Jørgensen                 Viborg OK                           Fejlkl.         
      Sten Ejsing                      OK Pan Århus                     ke startet         



H70  (7)                  3.6 km   14 K           

    1 Ole Hoffmann                     OK FROS                               52:24    0:00 
    2 Knud Sørensen                    OK Pan Århus                          53:29    1:05 
    3 Asger Kristensen                 Herning Orienteringsklub              54:23    1:59 
    4 Palle Møller Nielsen             Odense OK                             57:10    4:46 
    5 Bent Nielsen                     OK Pan Århus                        1:14:30   22:06 
    6 Holger Mikkelsen                 Odense OK                           1:17:23   24:59 

      Jack Skrydstrup                  Kolding OK                       ke startet         



Åben-2  (4)               6.6 km   21 K           

    1 Michael Buch Lorenzen            OK GORM                             1:08:14    0:00 
    2 Thomas Guldmann                  Horsens OK                          1:34:06   25:52 
    3 Morten Brøgger Lassen            Aarhus 1900 Orientering             1:45:51   37:37 

      Gert Johansson                   OK Pan Århus                        Fejlkl.         



Åben-3  (2)               5.6 km   16 K           

    1 Martin Christensen               Mariager Fjord OK                     59:34    0:00 
    2 Johan Lystbæk Vestergård         Horsens OK                          2:01:45 1:02:11 



Åben-4  (7)               4.6 km   13 K           

    1 Patrick McGrail                  OK Pan Århus                          42:50    0:00 
    2 Peter Gammeljord                 OK Snab                               55:04   12:14 
    3 Peter Damgaard Frandsen          Kolding OK                            55:28   12:38 
    4 Hanne Staugaard                  Kolding OK                          1:05:05   22:15 
    5 Lene Stick Nielsen               Viborg OK                           1:26:37   43:47 
    6 Pia Gade                         Viborg OK                           1:26:38   43:48 

      Jesper Hedevang                  Herning Orienteringsklub            Fejlkl.         



Åben-5  (5)               3.6 km   14 K           

    1 Lene Kofoed Petersen             Horsens OK                          1:06:18    0:00 
    2 Brian Nielsen                    Herning Orienteringsklub            1:07:36    1:18 
    3 H. C. Iversen                    Kolding OK                          1:25:18   19:00 

      Mette Voldum Jørgensen           Silkeborg OK                        Fejlkl.         
      Steen Holmegaard                 OK GORM                          ke startet         



Åben-6  (6)               3.5 km   11 K           

    1 Anna Movin                       Silkeborg OK                          41:13    0:00 
    2 Niels Andersen                   OK Pan Århus                          43:31    2:18 
    3 Berit M. Vendelbjerg             OK Pan Århus                          44:27    3:14 
    4 Runa Iversen                     Horsens OK                            48:57    7:44 
    5 Mette Kanstrup                   OK Pan Århus                          49:04    7:51 

      Lise J. Pedersen                 Silkeborg OK                        Fejlkl.         



Åben-7  (1)               2.5 km   9 K            

    1 Susanne Baun                     Horsens OK                            26:45    0:00